Історія
Вільненська сільська рада заснована – 1924 р.
До складу Вільненської сільської ради входять два села: Вільне і Хащеве. Населення сільської ради складає - 3000 тис. чол.
Село Вільне знаходиться на правому березі річки Самара, при впадінні у неї річки Вільнянка. Вище за течією річки Самара на відстані 4,5 км розташоване село Івано-Михайлівка, нижче за течією на відстані 4 км розташоване село Хащеве, на протилежному березі - смт Гвардійське. Через село проходить автомобільна дорога М18 (E105). Поруч проходить залізниця, станція Вільне за 2 км.
Біля села існувало давне поселення Вільний Брід, що сягає часів бродників. Село Вільне виникло в 1776 році. 1886 року тут мешкало 1466 осіб, було 283 дворів, волосне правління, 1 православна церква, 2 магазини, 2 ярмарки, базар на свята, винна фабрика, паровий млин. Слобода Вільне була центром Вільнянської волості.
Село Хащеве знаходиться на правому березі річки Самара, яка оточує село з 3-х сторін, вище за течією на відстані 4 км розташоване село Вільне, нижче за течією на відстані в 4 км розташоване місто Новомосковськ, на протилежному березі –смт Черкаське. Річка в цьому місці звивиста, утворює лимани, стариці і заболочені озера. До села примикає лісовий масив (дуб).
В с. Вільне є історичні пам’ятні культури – це Козацька фортеця та Свято – Духовський Храм, який був збудований і освячений у 1778 році та є історичною спадщиною Юнеско.
Неподалік розташована ботанічна пам'ятка природи місцевого значення Вікові дуби, також між селом Вільне та смт Гвардійське розташована ботанічна пам'ятка природи місцевого значення Вільнянські вікові дуби.
У 2015 році здійснилася видатна подія- видання книг «Лелечий край-край легенд та пісень», про історію нашої громади.Ми любимо свій рідний край, його минуле та сьогодення і цю любов намагаємося донести і передати людям, адже не має нічого кращого та ріднішого та земля де ти народився.